Zapraszam Was do przeczytania wywiadu z DJ MdK/Robert Gackowski pochodzącego z Lubiewa.

Jest bez wątpienia jedną z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny klubowej.
Swoją muzyczną przygodę rozpoczął już w wieku 15 lat stając się jednym z rezydentów lubiewskiego klubu Bumerang.
Dzięki swojej pasji oraz niezwykłym umiejętnościom szybko podbijał kolejne parkiety klubowe.

Cześć z tej strony Rodzio Afterhours.FM czy mogę zadać Ci kilka pytań ? :usmiech:

MdK: Eloo pewnie.

Rodzio: Pierwsze moje pytanko oczywiście będzie związane z początkami Twojej kariery, jak odkryłeś w sobie zamiłowanie do muzyki, co Cię ku temu skłoniło?

MdK: Od najmłodszych lat byłem otoczony muzyczna aurą.. Ojciec fan The Offspring i AC/DC, mama zaś Enya. Z tej mieszanki wybuchowej musiało wyjść coś ciekawego :usmiech: Muzyką klubową zaraził mnie kolega dając mi krążek z empetrójkami starych dobrych Manieczek.. Potem pierwsze pseudo programy do miksowania i tak się powoli wszystko rozkręciło.

Rodzio: W wieku 15 lat stałeś się rezydentem lubiewskiego klubu Bumerang. Coś więcej Nam o tym powiesz?

MdK: Generalnie był to klub mojego wujka. Niezwykłe miejsce, które pozwoliło mi zdobyć pierwsze doświadczenie, ograć się i przede wszystkim nauczyć miksować. Byłem na ogół odpowiedzialny za lekką rozgrzewkę i wybijanie ludzi na koniec imprezy hehe.

Rodzio: Jak wyglądały Twoje początki jeśli chodzi o bycie DJ-em? :usmiech:

MdK: Po upadku Bumeranga szybko powstał nowy klub Nova. Patronat medialny nad lokalem objęło bardzo popularne wówczas w kujawsko-pomorskim Radio GRA. Szybko udało mi sie zdobyć sympatię Radia GRA i zostałem okrzyknięty odkryciem roku 2007 :usmiech: Z tym medialnym wsparciem udało mi się odwiedzać pierwsze miejscówki hehe.

Rodzio: Twój ulubiony styl muzyczny ?

MdK: Ciężko teraz określić jednoznacznie style muzycznie. Kiedyś wszystko było oczywiste - grałeś trance, house, czy techno. Teraz ciężko przykleić Dj-owi etykietę muzyczną. Techno wpada w house, trance w house.. Staram się grać mieszkankę house'owych beatów w nutką trance'u, chociaż uwielbiam mroczne klimaty techno i minimalu :usmiech:

Rodzio: Pierwszy debiut jako dj , jak wypadł i jakie wrażenia miałeś ? Zaliczyłeś jakąś wpadkę ?

MdK: Oj to było grubo ponad 5 lat temu, prawie 6 już.. Było bardzo ciekawe, chociaż stres był spory hehe Wpadki? Pewnie!

Rodzio: Coś więcej odnośnie Twojej wpadki ? :usmiech:

MdK: Kilka koników przebiegło się przez seta hehe .

Rodzio: Za tobą jest już parę występów na wielkich imprezach grałeś także w klubach między innymi Klub Ekwador w Manieczkach, czy to ma dla Ciebie jakieś znacznie, przygotowujesz się do tego jakoś inaczej?

MdK: Każdy występ jest inny.. Ciężko jest jednak przygotować się pod klub, ponieważ nigdy nie przewidzi się jaka publika będzie danego dnia w klubie. Zdarza mi się jednak poszukać kilka nagrań w stylu klubu :usmiech:

Rodzio: Wystąpiłeś między innymi na enTrance 2010 oraz Sinrise Festival 2010. Twoje wrażenia, sugestie co do organizacji i przebiegu całego eventu?

MdK: MEGA! Prawdziwe Rakiet Fjuel hehe Każdy kto był na tych eventach, wie o czym mówię :usmiech: Bezapelacyjnie polskie eventy są jednymi z najlepszych w Europie. Kapitalna publika, rewelacyjna oprawa i kapitalna produkcja. Sunrise i enTrance to kultowe już imprezy. Każdy fan muzyki klubowej musi je odwiedzić, inaczej pozostaje wielka luka w klubowych przeżyciach :usmiech:

Rodzio: Czy masz jakieś ulubione kluby lub eventy, w których chciałbyś w przyszłości zagrać?

MdK: Co do klubów to w Polsce jest naprawdę olbrzymia liczba odpicowanych lokali - Ekwador Manieczki, Terminal Szubin, X-Demon Leszno, Inferno Ostróda, niesamowity klimat ma również stocznia gdańska. Co do eventów Sunrise i enHouse :usmiech: Pierwsza liga hehe .

Rodzio: Co jest najlepsze w byciu DJ?

MdK: Kontrola nad tłumem i reakcje publiki :usmiech: I zabawa!

Rodzio: hehehe Twój domowy sprzęt? :usmiech:

MdK: Ostatnio troszkę zmieniłem swoja konsole.. Porzuciłem tradycyjne kroki i zrobiłem milowy krok do przodu :usmiech:Nadeszła era digitali i powoli zanurzam się w nich. Co do konsoli to jej sercem jest MacBook Pro, do tego Traktor Scratch Pro, kontroler Allen&Heath Xone:1D i Pioneer DJM800.

Rodzio: Miałem przyjemność słuchać i widzieć jak grasz na The Summer Trance City. Twój występ był pełen energii, pasji. Jak Ty robisz Robert?

MdK: Staram się żeby każdy set był mieszanką wybuchową pełną energią. Nie lubię jak ktoś muli grając przez godzinę ten sam rytm. Lubie grać ciężki kawałki, łączone z fajnymi melodiami i chwytliwymi motywami. Ekwador to bardzo specyficzne miejsce, które posiada niesamowita publikę. Sama publiczność napędza DJ-a.

Rodzio: Jak wspominasz wydarzenie jakim było ''Trance Around The World" ?

MdK: Coś nowego w Polsce i na świecie. Myślę, że bardzo ciekawa inicjatywa, która w przyszłości może stanowić nową markę.

Rodzio: Czym oprócz grania się zajmujesz w życiu prywatnym?

MdK: Zdolny student hehe Dobra.. typowy student, walczący wszelkimi środkami o pozostanie na uczelni, a w przyszłości jak SESJA pozwoli Informatyk o specjalizacji poligrafia cyfrowa i multimedia.

Rodzio: Twoich pięć hiciorów ?

MdK: Pleaurekraft - Tarantula
Rachel Barton - Goose Step (Justin Martin remix)
Radio Slave - Grindhouse (Dubfire Terror Planet Remix)
Dada Life - Unleash The *Cenzura* Dada
Cirez D - On Off (Sebastien Leger Remix)

Rodzio: Masz jakiegoś swojego ulubionego DJ?

MdK: Pewnie hehe Richie Hawtin, Dubfire i Joris Voorn to aktualnie mój top.

Rodzio: Twoja rada, dla przyszłych młodych ludzi chcących zostać DJ'ami ?

MdK: Być sobą, grać to co się lubi, nie przejmować się krytyką ludzi, którzy tylko Ci zazdroszczą i cały świat jest dla nich zły. ale z drugiej strony też nie zanurzać się w fali komplementów twoich frejndów - najważniejsi są ludzie na parkiecie.

Rodzio: Ostatnie pytanie: Kilka słów dla swoich fanów? :usmiech:

MdK: Do zobaczenia gdzieś w Polsce hehe Niech beat będzie z wami.

Dziękuję Robert za poświęcony czas, życzę dalszych sukcesów jako DJ oraz do zobaczenia w klubie. :usmiech:

MdK: tnx :usmiech:

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Wywiad przeprowadził: Rodzio

Facebook - Mdk
Facebook - Cut'n'Paste
Myspace - MdK