Results 1 to 2 of 2

Thread: Alex van ReeVe dla Afterhours.FM

Nice Staffer! Filip's Avatar

Alex van ReeVe dla Afterhours.FM

Przedstawiciel młodego pokolenia DJ-ów. Pasjonat muzyki elektronicznej od 1998 roku. Sam przyznaje, że jedną z miłości jego życia jest muzyka Trance, w szczególności jej upliftingowa strona. Obecnie rezydent radia Afterhours.FM. Jego zainteresowania muzyczne to Trance, Progressive, Tech-Trance, Tribal.

Rodzio: Cześć Alex.

Alex van ReeVe: Siemasz Rodzio

Rodzio: Na wstępie moje pytanie - Pasjonat muzyki elektronicznej od 1998 roku. Dlaczego?

Alex van ReeVe: Rok 1998 to wspaniała karta w dziejach historii muzyki elektronicznej. Wtedy właśnie jako trzynastoletni chłopak po raz pierwszy miałem styczność z takim rodzajem muzyki. Do dziś pamiętam składankę: Love Parade - One World One Future (The 1998 Compilation), na której to po raz pierwszy usłyszałem o artystach jak Kai Tracid (do dzisiaj mój guru), Energy 52, Hardy Hard, wiecznie żywych Klubbheads czy Sven Vath. Na tamten czas była to dla mnie zupełnie nowa rzeczywistość a zarazem coś, co od razu przypadło mi do gustu. Poczułem wtedy, że muzyka elektroniczna ma w sobie potencjał. Wciągnąłem się w nią totalnie i tak zostało do dziś.

Rodzio: Twoje pierwsze kroki jako DJ?

Alex van ReeVe: Jako amator od momentu, gdy w moje ręce wpadł programik MJ Studio, chyba był to rok 2003. MJ’a katowałem przez 2-3 lata Następnie był Traktor 2, Virtual DJ. Z prawdziwą konsolą DJską miałem pierwszy raz styczność w 2004/2005 roku.

Rodzio: Styl Alexa - jaki to?

Alex van ReeVe: Styl Alexa – dobre pytanie Tak jak wspomniałem moja przygoda z muzyką elektroniczną zaczęła się w 1998 roku. Na początku były to bardzo ciężkie brzmienia techno, hardstyle, gabba. Po jakimś czasie wpadłem na utwory Polskiej grupy Aural Planet, która tworzyła psychedelik trance a także na twórczość Kai Franz’a aka Kai Tracid. Połączenie muzyki trance i acid w jego wydaniu wg mnie było czymś niesamowitym na tamte czasy. Nie będę ukrywał, że nie interesowałem się też muzyką house czy niezniszczalnymi utworami w stylu Klubbheads, które królowały w Polsce przez pewien okres czasu. Przez 6 lat moja świadomość muzyczna ewoluowała i w 2004 roku zrozumiałem, iż muzyka trance jest tym gatunkiem muzyki, z którym się w pełni identyfikuje i w którym potrafię się odnaleźć.

Jaki jest mój styl na dzień dzisiejszy? Słuchacze mojej audycji „Xanthe Sessions” na AFTERHOURS.FM znają mnie przede wszystkim z energicznego „uplifting trance” granego na 138-140 BPMów. Nie ukrywał, iż jest to mój ulubiony styl, lecz jak zawsze podkreślam nie zamykam się na inne odmiany trance jak progressive, tech-trance czy tribal. Gdybym sam miał określić swój styl to powiedziałbym, że jest to wybuchowa mieszanka progresywnych melodii, technicznego brzmienia i upliftingowej energii.

Rodzio: Skąd w ogóle wziął się u Ciebie pomysł na DJing, jakaś inspiracja?

Alex van ReeVe: Inspiracja? Na pewno zainspirował mnie DJ Kris i Tiddey. Oby dwaj prezentowali w swoich setach to, co do dziś cenię sobie najbardziej, czyli piękne melodie i energię. Skąd pomysł na DJing? Nie ukrywam, że chciałem grać tak jak DJ Kris czy Tiddey, poczuć to co oni czują stojąc za konsolą, zobaczyć to co oni widzą podczas grania własnymi oczami.

Rodzio: Największym przełomem w Twojej początkującej karierze jako DJ’a, było bez wątpienia zaproszenie do zagrania gościnnego seta podczas radiowego eventu POLONIA IN THE MIX 008 na antenie radia Afterhours.Fm. Głosami słuchaczy Twój set został wybrany jako najlepszy pokonując takie gwiazdy jak między innymi Nitrous Oxide, Adam Nickey, Indecent Noise, Mike Wind. Jak się z tym czułeś?

Alex van ReeVe: Widzę, że ty wszystko znajdziesz na necie. Nic się przed Tobą nie ukryje Faktycznie zaproszenie do zagrania gościnnego seta było dla mnie wielkim wyróżnieniem. Robiąc tego seta nigdy bym nie przypuszczał, że tak bardzo spodoba się słuchaczom. To było dla mnie wielkie zaskoczenie, choć słowo szok lepiej tutaj pasuje. Po właśnie tym secie właściciel AFTERHOURS.FM zaproponował mi slot na własną audycję. Nie mogłem odmówić.

Rodzio: Czego możemy oczekiwać w najbliższym czasie? Gdzie możemy Cię spotkać, co nam zaprezentujesz?

Alex van ReeVe: Wkrótce zbliżają się drugie urodziny mojej audycji XANTHE SESSIONS na AFTERHOURS.FM. Specjalnie z tej okazji zaprezentuje dwu godzinny set, który będzie mieszanką progressive, tech-trance i upliftingu. Zapraszam już dziś do posłuchania mojego seta, a myślę, że będzie warto Co do drugiego pytania, gdzie można mnie spotkać, to jak sam wiesz, od jakiegoś czasu pojawiam się na imprezkach organizowanych w Poznaniu jak np. WE LOVE TRANCE, ENDLESS NIGHT, GLOBAL REVOLUTION. Najbliższy występ szykuje się13 lipca podczas urodzin DJ Kosti’ego w klubie TUNEL w Poznaniu, na który już teraz serdecznie zapraszam. Co zaprezentuje – dobrą dawkę dobrego trance

Rodzio: Co porabiasz w życiu prywatnym oprócz muzyki?

Alex van ReeVe: Rodzio Tobie coś powiedzieć Znasz mnie dobrze więc wiesz, że łatwiej byłoby wymienić czego ja nie robię… ale skoro już pytasz to poza muzyką np. prowadzę ćwiczenia z Prawa Administracyjnego i Działalności Gospodarczej na jednej z uczelni wyższych w Poznaniu. Współpracuję także z kilkoma producentami muzycznymi jak np. Alpha Duo z Wielkiej Brytanii czy legendarnym duetem Danjo & Styles z Holandii. Ogólnie nie narzekam na brak zajęć

Rodzio: Nie bawem wakacje, jakie plany?

Alex van ReeVe: Odpoczywam od uczelni, studentów, studentek A tak na poważnie to zamierzam odpoczywać, relaxować się, grać po klubach.

Rodzio: Kilka słów dla Afterhours.FM?

Alex van ReeVe: Chciałbym bardzo podziękować słuchaczom AFTERHOURS.FM za ich wsparcie, zaangażowanie i przyjaźń. Jesteście najlepszą publicznością na świecie.

Wielkie słowa podziękowania i uznania dla Ciebie Rodzio jak i dla Danmark_Ori i Dan’a ( wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi ).

Rodzio: Dzięki za wywiad i do zobaczenia w klubie Alex!

Alex van ReeVe: Dziękuje bardzo i do zobaczenia gdzieś na imprezce.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
    Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Wywiad przeprowadził:
    Rodzio

Last edited by Filip; Jul 10th, 2012 at 14:21.
    Owner,Production AH

AH FAN
    Alex będzie miał guest mix u Martina Soundrivera w Jego środowej audycji Trance my life na trance1.fm zapraszam serdecznie !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks