2006|10|13 Mike Noir Presents Wave Of Sound 018

Mike_Noir

Registered
Joined
Jun 4, 2006
Messages
865
Reaction score
0
flyer.jpg


The Show will be broadcasted on Friday at 8 PM - 9 PM (CET)


To check ur location Click Here

The Tracklist will be posted during the set.

-=[Tracklist]=-​

01. Punk-A-Delic - Rockin' (Marco V Booty Rocking Mix) [IN CHARGE]
02. M.I.K.E. - Salvation (Album Re-Vised Mix) [CLUB ELITE]
03. Iio - Is It Love ? (Starkillers Remix) [MADE]
04. Javah - One By One (Tim J And Jeff Bounce Mix) [REDUX RECORDINGS]
05. Aretha Franklin - Wonderful (Antranig And Pons Remix) [WHITE LABEL]
06. Technotronic - Pump Up The Jam (Sander Van Doorn Dub Remix) [CDR]
07. Mike Foyle - Wham (Original Mix) [CDR] [Classic Of The Week]
08. Elianh - Conqueror (Original Mix) [CDR] [Tune Of The Week]
09. JFK - Devils Music (JFK's Dirty Original Mix) [TRANCE REVOLUTION RECORDINGS]
10. Cor Fijneman - 80 Days With Mark Norman [BLACK HOLE RECORDINGS]


Make sure to tune in this week, as well I'm w8ing for the comments to make this show even better:p

Some time ago I have provided something new like Classic Of The Week and Tune Of The Week (of course in my opinion;P from 2005 and older) if someone want to help with chosing next COTW or TOTW send me pm and I will consider it.
 
Last edited:
hey mike, just added reminder for your show, caught the tail end of it last time and was really impressed so i'm getting ready for another one tomorrow night!! good luck mate, if you have any mixes available for download send me the link please. thanks mate.
 
:choon: :choon:
hello
;)
 
hello Stella and Clubgirl :D Im glad u could make it :D enjoy :D and comment :p
 
Ej mi też się podoba :p Tak w ogóle Mike to jak tam żyjesz ? :p Nie zgadniesz co będę robić w niedzielę... :D
 
hehe u mnie dobrze dzis nie pogadamy na gygy cos mam z nim nie tak bleee moje wiadomosci niechca dochodzic do odbiorcow -.- hmmm chyba nie zgadne :p no wal :D
 
Otóż... W Darłowie pewien ktoś pokaże mi obsługę konsolety ;) No i to będzie mój pierwszy raz z vinylem :p
 
pewien ktos loool :p no to ladnie widze :D juz lecisz na calego :D ciekawe co z tego bedzie :D
 
No zobaczymy :p To jest DJ który gra w Darłowskim "Progressie" m.in. ;D pochwalić napewno się pochwalę, ale.. nie myśl sobie, że Twoje lekcje odpuszczam :p Niedługo Cię znów nawiedzę ;p
 
no ja mam nadzieje ze mnie nawiedzisz :D zycze Ci powodzonka w niedziele :D
 
Ależ nie dziękuję by nie zapeszyć ;) A tak wracając do tematu to świetny secik :D
 

Back
Top