Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Piesek van Burek ?

AH.FM Addict ClubGirl's Avatar

Piesek van Burek ?

Pewnie wszyscy znamy Pieska Leszka z bajki na 4fun.tv. Jednak nie wszyscy wiedzą , że Piesek Leszek wziął się za tworzenie muzyki. Klubowej muzyki... Oto artykuł z ftb.pl, który wyjaśni Wam wszystko :

"Do napisania tego artykułu skłonił mnie splot wydarzeń z ostatnich dni ale przede wszystkim bodźcem decydującym była jedna z ostatnio wydanych na polskim rynku składanek prezentująca hity na nadchodzący karnawał. Być może nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie dwie sprawy: Pierwsza taka, że na jednej składance obok Tiesto pojawia się Piesek Leszek z hitem "Hau Hau" a druga, że na okładce płyty widnieje duży napis: CLUBBING. Generalnie płyta prezentuje przede wszystkim przeboje polskiej sceny klubowej. Zastanawia mnie fakt, jak w dobie dzisiejszego szału muzyką trance przyjmie się tego typu składanka, kto tak naprawdę ją kupuje i co najważniejsze - jaki przedstawia ona obraz polskiej sceny muzycznej.

Kiedy na łamach FTB.pl pojawia się jakakolwiek informacja o polskim artyście tworzącym muzykę - tak ogólnie przyjętą za komercyjną - od razu wzbudza się dyskusja na temat jej jakości oraz zawartości merytorycznej. Zazwyczaj jest ona wyszydzana i negowana a jednocześnie jest tak chętnie kupowana czyli automatycznie także słuchana. W czym zatem tkwi tak naprawdę problem ? Czyżby społeczeństwo klubowe tak bardzo krzyczące i opluwające komercyjną polską muzykę klubową potajemnie w zaciszu swojego domu lub na miejskich dyskotekach słuchało tego typu kawałków ?.

Analizując polską mentalność można by wyciągnąć bardzo daleko idący wniosek, że polaka bardzo trudno zadowolić, bo z natury narzeka nawet jeżeli coś mu się spodoba. Dodatkowo, jeżeli ogólnie w danej grupie społecznej coś uważane jest za coś gorszego to mało kto będzie na tyle odważny aby się temu przeciwstawić w obawie przed odrzuceniem lub wyśmianiem.

Inną sprawą jest to, że szczególnie młodzi ludzie mają bardzo znikomą wiedzę na temat muzyki klubowej. Ileż to razy zdarza się, że na zapytanie: "Jaką muzykę lubisz słuchać?" w odpowiedzi otrzymujemy słowa: "Taką jaka jest tutaj grana. Kochamy Techno!" a w tym czasie w tle rozbrzmiewa na przykład kawałek C-Boola. Bardzo mała świadomość ludzi doprowadza także do sytuacji wydawałoby się śmiesznych, chociaź można powiedzieć, że tak naprawdę emanuje od nich tragizm. Ostatnio w pewnym klubie miał grać Angelo Mike - z resztą po raz pierwszy. Nie mogłem uwierzyć w to, że tak dużo ludzi nie wiedziało, że Angelo Mike jest polakiem a co najtragiczniejsze, spotkałem kilka osób, którzy byli święcie przekonani, że Angelo Mike jest czarnym DJem. W takiej sytuacji nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Wracając zatem do pierwszego akapitu mojej wypowiedzi zadaję pytanie: Jak daleko zajdziemy w kreowaniu wizerunku polskiej sceny klubowej kiedy na składance, która w nazwie ma CLUBBING znajduje się track o nazwie: Piesek Leszek - "Hau Hau"? Stąd już niedaleko do tworzenia tego typu podobnych projektów z wykorzystaniem sławnych nazwisk bo dlaczego by nie wykonać animacji pieska w klipie, wstawić do TV i nazwać projekt: Piesek van Burek ? W polsce wszystko jest możliwe.

Najgorsze jest jednak to, że potem tego typu płyty trafiają na półki polskich sklepów muzycznych, empików. Promowane są w stacjach radiowych. W ostateczności młody człowiek udaje się do sklepu, kupuje płytę CLUBBINGową i wydaje się mu, że stał się prawdziwym koneserem gatunku. To celowe wprowadzanie w błąd lub próba zasiania w umyśle młodych ludzi słownictwa wraz z fałszywą interpretacją. Jeżeli tak będzie się działo to czeka nas katastrofa.

Komercja nas ogarnia - to naturany proces. Dosięga nie tylko sfery muzycznej ale także każdej innej. Nie jesteśmy w stanie się przed nią uchronić bo ma za dużą siłę i atakuje nas z każdej strony. Musimy zatem nauczyć się z nią żyć i mieć świadomość, że "to" robione jest z pasją a "to" dla pieniędzy. Nie możemy się jednak dawać ogłupieć i musimy sami dojść do wniosku co tak naprawdę kochamy i czego chcemy słuchać. To musi być głęboko w nas, w naszych sercach i w naszej duszy. Musimy wykazać się kreatywnością i sami szukać dojścia do dobrej muzyki poprzez wiele internetowych stacji radiowych takich jak chociaźby DI.fm czy Afterhours.fm gdzie muzykę serwują nam znani i doceniani artyści a nie panowie od marketingu zatrudnieni w polskich wytwórniach płytowych mający procent od sprzedanych płyt.

Na koniec powiem jeszcze o jednej istotnej sprawie. Bądźmy też wyrozumiali dla ludzi, którzy jednak pokochają komercyjne projekty typu Piesek Leszek. W końcu "Hau Hau" to coś naprawdę ambitnego Fragment w załącznikach.

Tekst: Roman COMPOD Majewski"

Dołączam fragment "Hau hau" ;)

http://www.ftb.pl/redirect.asp?typ=file&id=33859

Takie rzeczy to tylko w Erze ? Nie... Takie rzeczy tylko w Polsce. Teraz nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Mam tylko nadzieję, że zachwycający się "ambitną" twórczością Pieska Leszka "klubowicze" stanową nadal mniejszość wśród świadomych słuchaczy/miłośników/fanów/amatorów muzyki klubowej - wśród nas.

PS. A tu fotka Leszka - jakby ktoś nie wiedział

http://imageshack.us/?x=my6&myref=ht...ona.php?id=115
    Last edited by ClubGirl; Jan 17th, 2007 at 11:47.
    I cook...planets!

AH.FM Addict TrancEscape84's Avatar
    hahahahaha wlasnie posluchalem tego hau hau..................... nie wiem co powiedziec! jesli ludzie z marketingu albo nie wiem kto nazywa to Clubbing, to ja jestem przyjacielem Van Dyk'a hahah !! :lmao: Sluchalem juz prawdziwy clubbing i to nie jest to !! to chyba muza dla dzieci, ale nawet jesli dla nich to zle... bo oni beda pozniej mowili caly czas ze muza jak hau hau jest najlepsza a prawdziwa muzyka elektroniczna (Trance np.) jest do kitu... pranie mozgu? ja tak uwazam!
    mam jedno slowo: ZALOSNE! :p

ClubGirl ja tez mam wielka nadzieje ze takich "klubowiczow" nie bedzie za duzo prawdziwa kultura wspolnoty elektronicznej muzyki nie moze zostac zniszczona przez takie cos.
    ............Eternally Living In A State Of TRANCE............

Oto najnowszy dopisek autora artykułu Compod'a z ftb.pl :

"Właśnie dotarła do mnie informacja, że na rynku jest kolejna płyta tez z nazwą clubbing pod patronatem największego radia w polsce i tam znajduje się również utwór Pieska Leszka w dość oryginalnej wersji:

Piesek Leszek - Hau Hau (jamnik edit)"

:lmao:

To już jest poprostu robienie sobie z ludzi jaj... Ciekawa jestem kiedy na rynku ukaże się muzyczne zoo ze Schnappim, Crazy Frogiem, Holly Dolly, Pieskiem Leszkiem i Puszkiem Okruszkiem...
    Last edited by ClubGirl; Jan 17th, 2007 at 13:07.
    I cook...planets!

AH.FM Addict TrancEscape84's Avatar
    ^ :lmao: :lmao: :lmao: !! Ja mysle ze Crazy Frog wygra konkurs najlepszego remixu :lmao: :D ej na serio, mam nadzieje ze Armin nie poslucha tego w radiu jak przyleci do Polski! Wstyd... :|
    ............Eternally Living In A State Of TRANCE............

AH.FM Addict krio's Avatar
    Witaj ClubGirl :hello: Czytałem art. na FTB i jak doszedłem do miejsca, w którym padło określenie: Piesek van Burek, to dosłownie :hahaha: rozwaliło mnie Ale co do artykułu - sama prawda.

Quote Originally Posted by krio View Post
    Witaj ClubGirl :hello: Czytałem art. na FTB i jak doszedłem do miejsca, w którym padło określenie: Piesek van Burek, to dosłownie :hahaha: rozwaliło mnie Ale co do artykułu - sama prawda.
    hej krio :hello: powinno być Piesek van Buurek hehehe, ale nie no tu nie ma co się śmiać...
    I cook...planets!

AH.FM Addict Fevon's Avatar
    Jedno słowo - tragedia.
    Jak można zrobic coś takiego, co za debil musiał to wymyślić?
    Czas zaskarżyć to do trybunału konstytucyjnego, z maturami Giertycha się udało, więc może i z tym się uda? :lmao: :hello:
    ( ( ( d(•_•)b ) ) )

Quote Originally Posted by Fevon View Post
    Jedno słowo - tragedia.
    Jak można zrobic coś takiego, co za debil musiał to wymyślić?
    Czas zaskarżyć to do trybunału konstytucyjnego, z maturami Giertycha się udało, więc może i z tym się uda? :lmao: :hello:
    Debil ? Ponoć producentem tego "dzieła" jest sam M - Brother
    I cook...planets!

AH.FM Addict Fevon's Avatar
    Quote Originally Posted by ClubGirl View Post
    Debil ? Ponoć producentem tego "dzieła" jest sam M - Brother
    hahaha no już niżej nie da się upaść
    ( ( ( d(•_•)b ) ) )

Quote Originally Posted by Fevon View Post
    hahaha no już niżej nie da się upaść
    ar ju siur ? ja tam czekam na teledysk
    I cook...planets!

AHddicted! Dan's Avatar
    niewiem czego tak piszom ..
    Most listened to Trance Radio - AH.FM
    Love AH.FM? become today.

Sound Spectrum Vexilium's Avatar
    Quote Originally Posted by Dan View Post
    niewiem czego tak piszom ..
    Tylko nie mów że polubiłeś ten track

Czytałem i o mało co się z krzesła nie wyjebałem hahaha
    Ale tak najwyraźnie wydają cd w polsce... W Eufori na Elce wygrałem Techno Traxx vol.14 tracklista:
    1. pakito
    2. armin
    reszta sama komercha podchodząca pod stył Maksa Farenjada czy Ist Klabers
    Jednym słowem paranoja...
    Nie wspominał o Angelo, który jest bambusem <lol2>

Quote Originally Posted by Vexilium View Post
    Tylko nie mów że polubiłeś ten track
    Raczej chodziło mu o to, że nie wie czemu tak piszą o Angelo - że nie jest Polakiem, że jest murzynem itp :rolleyes:
    I cook...planets!

AH Listener di_sh's Avatar
    LOL co to się dzieje !

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)